Cześć! Dziś o teście osobowości, który bardzo mnie zaskoczył. Jest rzetelny, naładowany treścią a do tego nic nie kosztuje.  Dowiedziałam się o nim z e-booka Elizy Wydrych „O pieniądzach i zarabianiu” i jestem jej za to wdzięczna. Pomógł mi zrozumieć kilka rzeczy i pomyślałam, że może i Tobie się przyda. Chodź🙂

Test, o którym mówię, to test 16 OSOBOWOŚCI, który znajduje się na https://www.16personalities.com/pl/ .

Poznając jego wyniki, poczułam się po prostu lepiej. Pomogło mi to w akceptacji niektórych cech i świadome oswojenie się z nimi. Zachęcam Cię do niego, bo jego rozwiązanie nie zajmuje wiele czasu a wiedza, jaką można z niego uzyskać jest wartościowa.

Oczywiście nie uważam, żeby był on 100% odzwierciedleniem tego, jaką mamy osobowość i był niepodważalną wyrocznią do końca życia. Każdy z nas na bazie doświadczeń się zmienia, wiadomix:). Również wiek i stan świadomości, w jakim go wypełniamy, ma znaczenie. ALE! Taki wgląd, może uruchomić niezłą refleksje nad swoją osobą i pomóc w pozytywnej transformacji od zaraz.

NA ILE TEST ZGODZIŁ SIĘ ZE STANEM FAKTYCZNYM?

Wyszło mi, że jestem INFP, czyli Pośrednikiem/ Mediatorem.  Jestem zaskoczona tym wynikiem i jego opisem. W większej mierze informacje tam podane są o mnie. Czytałam i myślałam sobie „no kurde faktycznie”, „ejjj no skąd to wiecie”, „wow, czyli jestem normalna!!”, „ups, faktycznie tu i tu mi to szwankuje” 😀

Dla przykładu: wynik wskazał, że jestem introwertykiem w 82% –  co oczywiście się zgadza. Nie zaskoczyło mnie, bo wiem to od dawna, ale tak sobie pomyślałam, że jeżeli ktoś nigdy się tym nie interesował, to taka informacja naprawdę może mu pomóc. A jeżeli żyje w gronie osób ekstrawertycznych, to już w ogóle ta wiedza może go zbawić, bo w końcu dotrze do niego, że jest normalny, a nie dziwny i nietowarzyski.

Słaba asertywność również była dla mnie informacją WOW, bo to także prawda. Poczyniłam już duże postępy w tej kwestii, ale wciąż nad tym pracuję, więc ciekawa jestem, co mi wyjdzie za jakiś czas. Nie omieszkam to sprawdzić;)

Oczywiście jest tego dużo więcej, ale to nie post zanudzający Cię moimi cechami, więc lecimy dalej.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Wiedza, jaką zdobędziesz z tego testu może (oczywiście nie musi) uświadomić Ci kilka cech, które masz, a z których nie zdawałeś/zdawałaś sobie sprawy. To duża pomoc w pracy nad sobą.

Ilość informacji, jakie uzyskasz Cię zaskoczą. Jest tego sporo.  Myślałam, że jest to tylko jednostronicowy opis po polsku, ale po zalogowaniu (nadal wszystko za free) okazało się, że jest stworzony cały profil osobowości. W większości są to teksty po angielsku. Tłumacz Google wie o mnie już wszystko,hehe;)

W profilu znajdują się m.in. takie tematy:

  • opis ogólny danego typu osobowości,
  • mocne i słabe strony,
  • związki romantyczne,
  • przyjaźnie,
  • rodzicielstwo, ,
  • ścieżki kariery,
  • nawyki w miejscu pracy,
  • strategie działania,

Fajne jest też to, że na końcu podane są osoby (prawdziwe i fikcyjne) z takim samym typem osobowości, jaki masz Ty. Jest to bardzo inspirujące.

U mnie to m.in: William Shakespeare,J.R.R. Tolkien, Julia Roberts, Johnny Deep, Frodo Baggins, Arwena (Władca Pierścieni), Fox Mulder, Ania z Zielonego Wzgórze i kilka innych. Nieźle:)

Podsumowując, zachęcam Cię do tego testu, bo nic nie kosztuje, a może pomóc i zainspirować. Zyskać można wiele, a stracić jedynie kilka minut. Ten test dał mi trochę do myślenia, trochę uświadomił i zmobilizował do poprawy i działania.

Może za jakiś czas skusze się na test Gallupa? Zastanowię się, bo on już trochę kosztuje. Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa, co on by mi powiedział! Dużo osób go chwali. Czas pokaże – na razie nie odczuwam takiej potrzeby, bo na tę chwilę test 16 osobowości, o którym dziś napisałam, bardzo mnie usatysfakcjonował.Polecam!

Daj znać czy się skusisz:)

Ściskam!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *